4b – Kanion Ossumi – w korycie

Zapomniałem wspomnieć, ale po drodze do kanionu jest kilka miejsc, gdzie wydobywa się takie kamyki jak poniżej i pakuje na palety. Kto wie czy nie trafiają też do Polski…

Brałem pod uwagę rafting po Ossumi, ale niestety jest on aktualny tylko w kwietniu lub maju (i zapewne na jesień) gdy poziom wody jest znacznie wyższy.

Cena takiego raftingu już nie jest albańska, ale standardowe 150-200 zł od osoby.

O tym, że może być to ciekawe doświadczenie, świadczy ten film:

W przewodniku po Albanii, autorstwa Stanisława Figla, nasz kanion pojawia się pod nazwą kanionu Pirogosh, a ma to mieć związek z legendą o dwóch królach: Piro i Goshi, ukrywających się w lokalnych jaskiniach.

Książka straszy też, że w przypadku ulewy woda szybko wypełnia kanion, i kto nie zdąży szybko się wydostać, ten tu już zostanie na wieki.

Lepiej przypieszmy więc kroku…


CIĄG DALSZY>>>

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Albania i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „4b – Kanion Ossumi – w korycie

  1. balkanyrudej pisze:

    Właśnie cały czas rozważamy, czy w sierpniu odwiedzić Kanion Ossumi. Z jednej strony, Twoje zdjęcia do tego zachęcają, z drugiej strony po zagłębieniu się w opis zaczynam mieć wątpliwości. W szczególności, że mamy tyle planów na te dwa tygodnie, że chyba powinniśmy zrezygnować ze snu, żeby je wszystkie zrealizować. No ale zobaczymy jak to będzie, bo może plany górskie i trekkingowe upadną z powodu złej pogody i wtedy czasu zrobi się więcej 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s