4d – Żegnaj Kanionie, witaj Corovode

Przechodzimy tak kilkaset metrów. Byłaby możliwość nawet iść dalej, ale wszyscy mamy w planie jeszcze gdzieś dzisiaj jechać, więc zawracamy.

Jeden z naszych towarzyszy ustala z przewodnikiem, że da się wdrapać po ścianie i przejść górą wąwozu zamiast brodzić z powrotem wzdłuż rzeki, więc wracamy o jedną osobę mniej.

Na górze ustalamy, że zapłacimy przewodnikowi 10 euro. Ten zaprasza nas do kawiarni na kawę. Daje mi też do zrozumienia, że swoim autem nie przejadę stąd do Permet (a takie miałem plany). Na mapie to tylko jakieś 40 kilometrów przez góry, ale cóż, to droga dla jeepów, a Skoda musi o tym skrócie zapomnieć i jechać jakieś 150- 250 kilometrów dookoła.

Rezygnujemy z kawy, żegnamy się naszymi jednodniowymi towarzyszami, którzy właśnie tym skrótem przez góry chcą się udać w kierunku Sarandy, i wracamy tak jak tu przyjechaliśmy.

Ale oto na horyzoncie – tak jak i wczoraj – Corovode:

Zatrzymajmy się na moment na centralnym placu. Zjemy drugie śniadanie, wyjmiemy kasę z bankomatu…

Pośród zadbanych klombów pomnik Riza Cerova, rewolucjonisty, który walczył z królem Zogu. Za czasów Hodży stał w panteonie bohaterów narodowych jako członek … Niemieckiej Partii Komunistycznej i jako ten, który przebywał w ZSRR.

Idę na spacer wokół ryneczku. Po raz pierwszy w Albanii nie udaje mi się znaleźć bankomatu. Jest za to jakieś 6 kawiarni i restauracji. Jak na taką dziurę, nie mogę się nadziwić, że one jakoś funkcjonują i to jedna koło drugiej. Czy to dlatego, że espresso kosztuje 1-2 złote i każdego na kawkę w tej sytuacji stać?

Były Dom Partii?:

Jakiś dopływ Ossumi tuż za ryneczkiem – równie szary…:


CIĄG DALSZY>>>

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Albania i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „4d – Żegnaj Kanionie, witaj Corovode

 1. aa pisze:

  Od jakiegoś czasu zniknęły niemal wszystkie zdjęcia. Da się to naprawić ?

  • panhoryzontu pisze:

   Zdjęcia były gromadzone na różnych bezpłatnych serwerach typu Fotosik, itp. Z czasem niektóre z nich wprowadziły ograniczenia dla bezpłatnych uzytkowników, np takie, że jak 100osób oglądnie dane zdjęcie w miesiącu, to do do końca miesiąca już się nie wyświetli… Spróbuj na początku kolejnego miesiąca. (Może tez tak być, że jakiś serwis całkiem zabloował wyświetlanie tych zdjęć bo nie zarabiaja na mnie – nie chce mi się sprawdzać.)
   Nie mam czasu zajmowac się tym blogiem, więc nie będę z tym już nic robił… – może na emeryturze.:-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s